Firmanız Güvende Olsun

Network Güvenlik Hizmetleri


Müşterilerimizin tüm ağ yapıları için yüksek verimli ve güvenli çözümler geliştiriyoruz. Yapısal kablolamadan gelişmiş ağ ve güvenlik cihazlarına kadar geniş bir yelpazede ürün ve hizmet sunuyoruz.


Güvenlik Duvarı (Firewall) Yönetimi


Kurumların iç kaynak yatırımı yapmadan yüksek kalitede güvenlik hizmetinden yararlanabilecekleri esnek ve kazançlı bir uzaktan yönetim servisidir. Bu hizmet kapsamında; merkezi olarak kurulan ve yönetilen firewall (güvenlik duvarı) ile internet bağlantısının network erişimi seviyesinde güvenliğini sağlıyor; bilgilerin gizliliği ve bütünlüğünü koruyoruz.

Atak Tespit/Önleme (Anti-Hacking)


Internet üzerinden gelen saldırılar, trafiğin izin verilen kısımlarında da saklanabilir. Atak Önleme Sistemimizi, FTP, e-posta gibi tümden kesilmesi istenmeyen sistemlerdeki zararlı unsurları saptamak ve engellemek için kullanıyoruz.
İsteğe bağlı olarak; tüm iletişim ağını ya da sadece kritik önleme sahip sunucuları, internetten gelebilecek tüm saldırılara ve yetkisiz erişimlere karşı koruyabiliyoruz.

Web Erişim Denetimi (Anti-Hacking)


Bu hizmetimizden yaralanan kurumlara, içeriklerine göre sınıflandırılmış web sayfalarından, şirket politikaları ve çalışma ortamına uygun olmayan sayfalara erişimi engelleme olanağı tanıyoruz. Bu hizmet çerçevesinde, saat sınırlaması da getirilebiliyor. Örneğin; mesai saatleri içinde sohbet sayfalarına erişim kısıtlanırken, mesai saatleri dışında bu sınırlama kaldırılabiliyor. Böylece kurumlar, internet erişimi için kullandıkları bant genişliklerini çok daha verimli bir şekilde kullanabiliyorlar.

Anti-virus/anti-spam


AntiVİRÜS/AntiSPAM Hizmeti, internetten kurumunuza gelen e-postaları Virüslerden, Trojanlardan, Wormlardan ve Spamlerden korumak için sunduğumuz bir hizmettir. Yalnızca temiz e-postalar kurumunuza ulaştırılırken, tüm zararlı e-postalar internet girişinde engellenir. Bu sayede güvenli e-posta haberleşmesi sağlanır ve gereksiz hat kullanımı, gereksiz disk kullanımı ortadan kalkar.
Esnek AntiVİRÜS/AntiSPAM politikalarımızdan kurumunuza uygun olanı seçerek istediğiniz seviyede Spam korumasına kovuşabilirsiniz. Webden yayınladığımız raporlarla AntiVİRÜS/AntiSPAM koruması tarafından engellenen tüm e-postalar hakkında bilgi alabilir gerekirse karantinadaki e-postalarınızın size iletilmesini talep edebilirsiniz. Talep edilen posta kutuları için günlük spam raporu özet e-postaları gönderilebilir. Spam raporunu alan kullanıcılar, bir düğmeye tıklayarak karantinadaki e-postalarını anında alabilir. Hizmeti başlatmak için Efesnet tarafında tanımlar yapıldıktan sonra yapmanız gereken tek şey, alan adınıza ait MX (mail exchanger) kaydının Efesnet AntiVİRÜS/AntiSPAM sunucularına yönlendirilmesidir.

Güvenli Uzaktan Erişim(VPNC)


Kurumların internete bağlı ve Firewall(güvenlik duvarı) tarafından korunan sunuculara uzaktan erişen kullanıcıları için Güvenli Uzaktan Erişim Hizmeti veriyoruz. Kullanıcılar, var olan dial-up veya kiralık hat erişimleri ile internet üzerinden VPNSonlandırıcı (Concentrator) isimli cihaza IPSec tüneli kurarak ve mevcut internet bağlantılarını kullanarak güvenli IP bağlantısından yararlanıyorlar.

URL Filtreleme


URL Filtreleme, iletişim ağından geçen https trafiğinin, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen kriterlere göre gözlemlenmesi ve kısıtlanması hizmetidir. Bu hizmet çerçevesinde; içeriklerine göre kategorize edilmiş web sayfalarından, müşterinin şirket politikalarına ve çalışma ortamına uygun olmadığını düşündüğü kategorilerdeki sayfalarla erişim engellenmektedir.

Network Güvenliğinin Faydaları?


Firewall [güvenlik duvarı] sizin belirlediğiniz kuralları işleterek kimlerin ve hangi cihazların sisteminize erişebileceğine karar verir. Buna göre izin verir ya da engeller.
Uygun yapılandırılmış bir güvenlik duvarı kullanıyorsanız uzaktan erişimi kapatabilirsiniz ve bilgisayarınıza korsanların erişmesini engellemiş olursunuz. Aksi durumda yetkisiz biri bilgisayarınızı uzaktan kontrol altına alır ve tüm verilerinizi ele geçirebilir.
Firewall [güvenlik duvarı] 5651 sayılı yasa gereği kurum çalışanları için sağlanan internet erişimlerini, zaman damgalı ve imzalı olarak kayıt altına alınmasını sağlayabilir.
Web erişim filtreleme özelliği sayesinde kullanıcıların iş ihtiyaçları haricindeki web sitelerine erişimlerinin engellenmesi düzenlenmesi ve böylece iş gücü kayıplarının önüne geçilmesi sağlar.
Önbellek Özelliği sayesinde ziyaret edilen web sitelerindeki resim, metin vb verileri her seferinde baştan indirmek yerine sadece değişiklikleri indirilerek hızlı internet erişimi sağlar ve internet kotasını en verimli şekilde kullanır.
Cihaz filtreleme özelliği ile birileri kablosuz ağ şifrenizi öğrense dahi, bu kişilerin internete çıkmaları engellenir. Yalnızca izin verilencihazların internete erişmesini sağlar.
Şirketiniz dışından internetinizi kullanacak kişilerin öncesinde T.C. Kimlik Numarası veya SMS sistemi ile kimlik doğrulamasını yaparak internet üzerinden işleyebileceği her türlü suçun doğrudan ziyaretçinin kendisinin sorumluluğunda olmasını sağlar. (İnternetiniz üzerinden bir siber suç işlendiğinde, herhangi bir kayıt sisteminiz yoksa sorumluluk tamamen internet hat sahibinin olmaktadır.)
Yedekli hat özelliği sayesinde internet bağlantınız kesilse dahil yedek bir 4.5G hattınız varsa otomatik olarak bu hatta geçiş yapar ve siz inernet kesintisinden etkilenmezsiniz.